SSS KB0394121
E-posta
Faturam ne zaman ödenir? (Kurumsal kullanıcılar)
Semptom

When will my invoice be paid?


Çözüm
Soru

Faturam ne zaman ödenir?

Yanıt

Ödemeler SAP Ariba aracılığıyla işlenmez ancak müşteriniz görüntülemeniz için ödeme ayrıntılarını hesabınıza yükleyebilir.

Ödeme bilgilerini Ödemeler sekmesinde bulabilirsiniz. Müşteriniz bu bilgileri sağlamayı tercih ederse Ödemeler bölümüne gidip aşağıdaki menü öğelerinden birini seçerek ödeme bilgilerine erişebilirsiniz: Erken Ödemeler, Zamanlanan ödemeler, Havaleler. Makbuzları, Sipariş Karşılama sekmesine gidip Mal Girişleri seçeneğini belirleyerek bulabilirsiniz.

Müşteriniz zamanlanan ödeme veya havale bilgileri sağlamadıysa faturanızın ne zaman ödeneceğini öğrenmenin en iyi yolu müşterinizle bağlantı kurmaktır. SAP Ariba Müşteri Destek Bölümünün faturanızın ödemesi hakkında herhangi bir bilgi sağlayamayacağını lütfen unutmayın. Ne zaman ödeme alacağınız konusunda sizi bilgilendirmek müşterinizin sorumluluğundadır.

Ek Bilgiler

Bir fatura göndermenizin ardından müşteriniz faturayı alır ve işlemeye başlar. Faturada herhangi bir hata yoksa müşteriniz ödeme için faturayı onaylar ve ardından fatura durumu Onaylandı olarak değişir. Genel olarak ödeme, faturanın onaylandığı tarihten sonraki siparişte sağlanan, belirlenmiş Net Ödeme Vadesine göre alınır.Kapsam

Ariba Network > Transaction Documents > Transaction (Invoicing)

Kullanım Koşulları  |  Telif Hakkı  |  Güvenlik Bildirimi  |  Gizlilik