SSS 175148
E-posta
Sözleşme faturasını nasıl oluştururum?
Soru

Sözleşme faturasını nasıl oluştururum?

Yanıt
 1. Uygulamanın sağ üst köşesinde Oluştur > Sözleşme Faturası seçeneğine tıklayın.
 2. Sözleşme esaslı fatura oluşturmak istediğiniz müşteriyi seçin ve Sonraki'ye tıklayın. Şimdi müşterinizin faturalama sitesine giriş yapıyorsunuz.
 3. Fatura Girişi sayfasında, Sözleşme alanındaki aşağı okuna tıklayın. Aradığınız sözleşme gösteriliyorsa sözleşmeye tıklayın. İhtiyaç duyduğunuz sözleşmeyi görmezseniz Daha fazla arama yap'a tıklayarak tüm kullanılabilir sözleşmeleri görüntüleyen sözleşme seçiciyi açın.
 4. Sözleşme seçicide fatura oluşturmak istediğiniz sözleşmeyi bulun.
 5. Fatura oluşturduğunuz sözleşmenin yanındakiSeç'e tıklayın.
 6. Fatura bilgilerini Fatura Girişi formuna şu şekilde girin:
  1. Tüm zorunlu alanlara ve isteğe bağlı alanlara giriş yapın.
  2. Fatura Üst Bilgisi bölümünde Üst Bilgi Düzeyinde Eylemler'e tıklayın. Bu; vergi, sevkiyat, özel işlem, indirim, yorumlar ve ekler girmek için bölümler eklemenize olanak sağlar.
  3. Etkinlik Kalemleri bölümünde Etkinlik Kalemi Eylemleri'ne tıklayın ve katalogdan kalemler ekleyin veya gerektiği şekilde özel amaçlı kalemler (katalog dışı kalemler) ekleyin.
  4. Etkinlik kalemi ayrıntısı bölümünü genişletmek ve zorunlu alanlara giriş yapmak içinDaha Fazla'nın yanındaki üçgene tıklayın.
  5. Satır düzeyinde vergi, indirim, özel işlem masrafları, yorumlar veya ekler gibi ek ayrıntılar eklemeniz gereken etkinlik kalemleri için onay kutusuna tıklayın.

Faturayı müşterinize göndermeye hazır olduğunuzdaGönder'e tıklayın. Faturayı göndermeden önce düzeltmeniz gereken doğrulama hataları alabilirsiniz. Ayrıntı satırında doğrulama hataları oluşursa, etkinlik kalemini genişletip hatanızı düzeltmek veya eksik bilgileri girmek için hesap makinesi simgesine ve Daha Fazla'nın yanındaki üçgene tıklayın.

Faturanızı göndermenizin ardından Fatura Taslağı sayfası görüntülenir. Bu müşteri için bitmemiş faturanız varsa burada listelenir. Bunları görüntülemek ve bitirmek için fatura kimliği bağlantısına tıklayın.

Ariba Network oturumunuza geri dönmek içinOturumu Kapat'a tıklayın veya tarayıcı pencerenizi kapatın.

Ek Bilgiler

Faturayı göndermeden sayfadan çıkarsanız Çıkışı Onayla sayfasında Kaydet'i seçerek taslak faturayı kaydedebilirsiniz. Dilediğiniz zaman Siparişler > Sözleşmeler bölümüne gidip Sözleşme faturalarını görüntüle seçeneğini belirleyerek taslak faturalarınızı bulabilirsiniz.

Müşterinin PunchIn sitesindeki kullanıcı hesabınız onay için bekliyor. Daha sonra tekrar deneyin iletisini belirten bir ANERR hatası alırsanız faturalamaya başlayabilmeniz için müşterinin hesabınızı onaylaması gerekir.


Kapsam

SAP Business Network

Kullanım Koşulları  |  Telif Hakkı  |  Güvenlik Bildirimi  |  Gizlilik