Časté dotazy 175148
E-mail
Jak vytvořím fakturu ke smlouvě?
Otázka

Jak vytvořím fakturu ke smlouvě?

Odpověď
 1. V pravém horním rohu aplikace klikněte na Vytvořit > Faktura ke smlouvě.
 2. Vyberte zákazníka, pro něhož chcete vytvořit fakturu založenou na smlouvě, a klikněte na Další. Nyní vstupujete pomocí PunchIn na fakturační stránky svého zákazníka.
 3. Na stránce Záznam faktury klikněte na šipku dolů v poli Smlouva. Když se zobrazí smlouva, kterou hledáte, klikněte na ni. Pokud se potřebná smlouva nezobrazí, klikněte na Hledat další. Otevře se pomůcka výběru smlouvy se seznamem všech dostupných smluv.
 4. V pomůcce výběru smluv najděte smlouvu, ke které chcete vytvořit fakturu.
 5. Vedle smlouvy, ke které vytváříte fakturu, klikněte na Vybrat.
 6. Do formuláře Záznam faktury zadejte údaje faktury takto:
  1. Vyplňte všechna povinná pole a libovolná volitelná pole.
  2. V části Hlavička faktury klikněte na Akce s hlavičkou. Potom budete moci přidat části pro zadání daně, přepravného, poplatku za zvláštní zacházení, slevy, komentářů a příloh.
  3. V části Položky klikněte na Akce s položkou a přidejte potřebné položky z katalogu nebo položky ad hoc (nekatalogové položky).
  4. Když budete chtít rozbalit část s detaily položky a zadat údaje do povinných polí, klikněte na trojúhelník u možnosti Více.
  5. Zaškrtněte políčka u těch položek, ke kterým chcete přidat další detaily, jako je daň na úrovni řádku, sleva, poplatky za zvláštní zacházení, komentáře nebo přílohy.

Až bude faktura připravená k odeslání zákazníkovi, klikněte na Odeslat. Pokud dojde k chybám ověření, musíte je opravit, než bude možné fakturu odeslat. Pokud se chyba ověření objeví na řádku s detaily, klikněte na ikonu kalkulačky a na trojúhelník u položky Více. Položka se rozbalí a budete moci opravit chybu nebo zadat chybějící údaje.

Po odeslání faktury se zobrazí stránka Návrh faktury. Pokud máte pro tohoto zákazníka nějaké nedokončené faktury, budou zde zobrazeny. Kliknutím na ID faktury můžete faktury zobrazit a finalizovat.

Pro návrat do relace Ariba Network klikněte na Odhlášení nebo zavřete okno prohlížeče.

Další informace

Když opustíte stránku, aniž byste fakturu odeslali, můžete uložit návrh faktury výběrem možnosti Uložit na stránce Potvrdit konec. Koncepty svých faktur můžete kdykoli zobrazit v možnosti Objednávky > Smlouvy výběrem možnosti Zobrazit smluvní faktury.

Pokud dojde k chybě ANERR s textem Váš uživatelský účet na zákazníkově stránce PunchIn čeká na schválení. Zkuste to znovu později, bude zákazník muset nejprve schválit váš účet, než budete moci vydávat faktury.


Platí pro

SAP Business Network

Podmínky používání  |  Copyright  |  Oznámení o zabezpečení  |  Ochrana soukromí