SSS KB0397292
E-posta
Nasıl sipariş onayı oluştururum?
Soru

Nasıl sipariş onayı oluştururum? Bir siparişi nasıl onaylarım?

Yanıt

Bir sipariş, geçici olarak mevcut olmayan veya artık sunulmayan etkinlik kalemleri ya da hizmetler içeriyorsa, siparişin parçalarını onaylayabilir ve sonra diğer etkinlik kalemlerinin siparişini karşılayabilir, kısmen karşılayabilir veya reddedebilirsiniz.

Sipariş onayı göndermek için:

 1. Çalışma Yeri > Siparişler seçeneğine (veya başka bir sipariş esaslı kutucuğa) tıklayın.
 2. Onaylamak istediğiniz satın alma siparişi numarasına tıklayın.
 3. Sipariş Onayı Oluştur > Etkinlik Kalemlerini Güncelle'ye tıklayın.
 4. Sipariş Onayı Üst Bilgisi bölümüne bir onay numarası girin. Tahmini sevkiyat maliyeti, tahmini vergi ve yorumlar da ekleyebilirsiniz.
 5. Onayladığınız her bir etkinlik kalemine yönelik tahmini sevkiyat tarihi, teslim tarihi sevkiyat maliyeti, teslimat maliyeti veya yorumlar girmek istiyorsanız Etkinlik kalemi düzeyinde sevkiyat ve vergi bilgilerini girin'i seçin.

Sipariş onayının bir sonraki bölümünde; müşteriyi siparişinin karşılanıp karşılanamayacağı konusunda bilgilendirmek üzere bu kalemleri onaylar veya reddedersiniz.

 1. Aşağıdakilerden birini yapın:
  1. Malzeme kalemleri için, Onayla, Sipariş bakiyesi ve Reddet alanlarından birine veya daha fazlasına sayısal değerler girin.
  2. Hizmet kalemleri için Onayla veya Reddet'i seçin.
 2. Kalem içinde Ayrıntılar'a tıklayın ve aşağıdakilerden birini yapın:
  1. Sevkiyat ve teslim tarihlerini, sevkiyat ve vergi maliyeti bilgilerini, gelişmiş fiyatlandırma bilgilerini ve yorumları düzenleyin.
  2. Reddedilen miktarlar için bir Reddetme Nedeni seçin. Reddetme Nedeni alanı için Diğer'i seçerseniz, Yorumlar alanına bir değer girmeniz gerekir.
 3. Etkinlik kalemi ayrıntılarını güncellemeyi tamamladığınızda Tamam'a tıklayın.
 4. Sonraki'ye tıklayın.
 5. Sipariş onayını müşterinize göndermek ve satın alma siparişi ayrıntıları sayfasına geri dönmek için Gönder'e tıklayın.
Ek Bilgiler

Kapsam

Purchasing > Purchase Orders > Order Confirmation

Kullanım Koşulları  |  Telif Hakkı  |  Güvenlik Bildirimi  |  Gizlilik